הדרכים שיעזרו לכם להתגבר על הפחד הכלכלי

הפחד הכלכלי הוא אחד הפחדים המשמעותיים והנוכחים ביותר בחיינו. למעשה, החשש מפני נפילה כלכלית מנהל לא מעט גברים ונשים בישראל. הם נמנעים מההנאות הקטנות של החיים ובוחרים שלא לקחת סיכונים ולפתוח עסק, על אף שיש להם את הכלים המתאימים, את הידע ואת הכישרון. מי שהפחד מנהל אותו מגלה שהוא אינו מסוגל לקדם מטרות אישיות ועסקיות, ובעיקר הוא איננו מסוגל ליהנות מכל הפינוקים שנועדו בדיוק לשם כך. נסיעות לחו"ל, רכישת בית ואפילו קנייתו של רכב חדש, כל אלה הופכים לאתגר ולגורם מעורר חרדה. אם הפחד הזה מנהל גם אתכם, ואם אתם משתוקקים לפתוח עסק קטן משלכם אבל מתקשים להתגבר על הקושי הנלווה לכך, הגיע הזמן שתעמדו איתנים מול האתגר – ותתחילו לפעול.

קופצים למים

הצעד הראשון בדרך להתגברות על הפחד, הוא יצירת משענת כלכלית נוחה ויציבה. הלוואה בערבות המדינה היא צעד מצוין בדרך. עם הלוואה אטרקטיבית שמיועדת לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, היא הדרך לספק לעסק את הגב הדרוש לו. כעת יהיה לכם נוח יותר לתכנן את המהלכים העסקיים, השיווקיים והכלכליים שלכם, ולבנות תכנית עבודה מסודרת שתביא להשגת היעדים והמטרות שהגדרתם לעצמכם. אם תיעזרו לאורך הדרך גם ביועץ פיננסי תוכלו לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם ולקצור את הפירות בתוך זמן קצר יחסית.

האמינו בעצמכם

הלוואה היא צעד אחד, אבל היא כמובן לא הצעד היחיד. כדי שתוכלו להגשים את החלומות שלכם, להתפתח ולקדם את עצמכם ברמה האישית והעסקית, אמונה היא אחד הכלים הבסיסיים שעליכם לקחת למסע. האמינו במוצר שלכם, בשירות שאתם מציעים, בכישורים וביכולות שלכם. הקשיבו לאנשים סביבכם, אלה שמאמינים בכם ויודעים שיש לכם את כל מה שדרוש כדי להצליח. כעת, עם הכסף בבנק ועם המסגרת התומכת, אין סיבה שתיכשלו. יש לכם רשת ביטחון מכל כיוון אפשרי.

ממה אתם חוששים כל כך?

נסו לזהות ממה אתם בעצם חוששים. סביר להניח שעבור רבים מקוראי מאמר זה החשש הגדול ביותר הוא החשש מפני נפילה כלכלית ומפני מפגש עם גורמים לא-מאוד סימפטיים, בהם גם עו"ד פשיטת רגל למשל. אלא שהחששות הללו רחוקים מכם מאוד, ואין סיבה שתדאגו להם עכשיו. אם וכאשר יגיע הרגע תוכלו למצוא עו"ד מקצועי, אמין ומנוסה שיעזור לכם לצאת מהמצב שאליו נקלעתם ולשפר עמדות. מצד שני, עד שתגיעו לשם הדרך ארוכה, ואם אתם מאמינים בעצמכם ובאנשים שתומכים בכם, אין סיבה להגיע לשם כלל.