תכנון כדרך התמודדות עם חרדה

האהבה מנצחת הכל, בדרך כלל. הבעיה היא שלפעמים, גם לאחר שהאהבה הגדולה הובילה להחלטה החשובה להתחתן, מתחילה חרדה אחרת לחלוטין, שכלל אינה קשורה לביטחון בקשר הזוגי – אלא לעצם הקונספט הזה. חתונה. יש לא מעט גורמים סביב האירוע הגדול שמעוררים בנו מתח, החל מההתמודדות עם התהליך הארוך שבדרך ועד לחשש שמוכר לרבים בתור "סינדרום הקיץ של אביה", או המצב שבו תעמדו בחופה לבדכם, עם 300 אורחים שבחרו להישאר בבית כדי לראות עוד פרק של "האח הגדול" או "משחקי הכס". איך תשרדו את התקופה המתוחה הזו?

התמודדות עם התהליך

תכנון החתונה הוא בהחלט המרכיב המרכזי שמשפיע על מידת החרדה שלכם לאורך הדרך. כלומר, אתם יודעים שבסופו של דבר הערב הזה הוא רק אירוע של כמה שעות בדרך לחיים משותפים ומאושרים יחד, אבל חודשי ההכנות נראים מייגעים ומתישים. באופן טבעי הם גם מעוררים חיכוכים שמרובם אפשר להימנע, אם רק נהיה ערוכים טוב יותר. לכן, בשלב ראשון, הגדירו רשימת משימות והתחילו לסמן וי על כל משימה שהושלמה. הראשונה והחשובה היא כמובן משימת בחירת האולם, שכן בשלב הזה תצטרכו לסייר בין שלל אולמות וגני אירועים כמו הנחלה, אביגדור, טראסק, בית על הים או ירוק על המים. רק לאחר שתבחנו את העיצוב, את המקום, את המנות ואת השירות במקום תוכלו לקבל החלטה רציונלית שמתאימה למטרות שלכם. כך בדיוק מומלץ לפעול גם בבחירת צלם, תקליטן או שמלת כלה.

הקיץ של אביה

ככל שהאירוע מתקרב, ולאחר שסיימתם לחלק את ההזמנות למאות האורחים שלכם, נסו לצמצם את אלמנט ההפתעה עד כמה שאפשר. כשבוע לפני האירוע התחילו לערוך טלפונים או לשלוח הודעות לבקשת אישורי הגעה. אתם יכולים להיות בטוחים שהחברים הכי טובים ובני המשפחה שאוהבים אתכם יהיו שם, גם אם מכבי תל אביב תגיע לגמר היורוליג, גם אם ישראל תזכה באירוויזיון, וגם אם יוקרן הסרט "וונדר וומן" בהקרנה חגיגית במיוחד. כל מי שאתם מכירים קצת פחות או הוזמן מתוך נימוס, כמו קולגות לעבודה וחברים של ההורים, יהיה ראוי לתזכורת נוספת. אם אתם לא מרגישים בנוח לפנות אליהם תוכלו לשכור חברה מקצועית שתטפל במשימה, או לבקש מהחברים הטובים לעזור לכם עם השיחות המביכות יותר. אגב, גם אם חלק מהאנשים יבריזו ברגע האחרון מכל סיבה שהיא, זכרו שמי שבאמת חשוב לכם יהיה שם, ומי שבאמת אוהב אתכם יגיע עם טישו ויתרגש כשהכוס תישבר.