פחדים שלא הכרתם

יש כמה פוביות מוכרות שסביר להניח ששמעתם עליהן. פחד ממקומות סגורים, מטיסות או ממעליות הן נפוצות למדי, אבל יש גם כמה שגרתיות קצת פחות. זה לא אומר שהן לא קיימות, והנה כמה דוגמאות לפחדים שיישמעו לכם קצת משונים אבל ישנם לא מעט אנשים שסובלים מהם.

פחד ממראות

עיצבתם לעצמכם בית מרהיב ביופיו, בחרתם שטיחים ססגוניים ופיזרתם חפצי נוי בכל עבר, וגם כמה מראות גדולות. קחו בחשבון שעשוי להגיע אליכם אורח שסובל מספקטרופוביה, או בעברית פשוטה – פחד ממראות. מי שסובל מהפוביה הזו חושש שדמות משונה תזנק לעברו מתוך הראי או מפחד שמא השתקפות מטרידה אחרת תחליף את שלהם. אגב, ישנם גם לא מעט אנשים שחוששים שראי שבור יוביל לפרץ של מזל רע, ואם אתם נמנים על החוששים אתם כנראה סובלים מאותה פוביה בדיוק.

פחד מפרחים

הם יפים וריחניים, ועבור רבים ערוגת פרחים בגינה היא פנטזיה שהם משתוקקים לממש. מצד שני ישנם ביננו כמה גברים ונשים שסובלים מאנת'רופוביה. כנראה שמי שסובל מהפוביה הזו מתקשה להסתדר בלוויות או בחתונות, ואם אתם עומדים לצאת לדייט עם בחורה עם פחד מפרחים רצוי שתדעו מה לא לקנות לה ליום ההולדת. הפחד מפרחים הוא לא פחד הגיוני, וגם החוששים יודעים זאת בדרך כלל, אבל הם חוששים מזנים שונים של פרחים או מחלקי הפרח. כן, גם עלי הכותרת שפיזרתם בדרך לחדר השינה כמחווה רומנטית עשויים לעורר מתח וחרדה.

פחד מבישול

יש כאלה שאוהבים להגיע הביתה, להשליך הצידה את המגפיים ולהחליף אותם בצמד כפכפים שיאפשרו להם להרגיש נינוחים יותר בזמן שהם מבשלים ארוחה דשנה. מן הצד השני נמצאים אותם אנשים שמפחדים מהקונספט הזה, מפעולת הבישול, ואפילו מהמטבח. הם רואים בבישול כאיום של ממש, הם חסרי ביטחון בכישורי המטבח שלהם ויש לתופעה הזו גם שם ארוך, כיאה לפוביה: מאגירוקופוביה.

פחד מספרים

תולעי ספרים, זוזו הצידה, אתם בוודאי לא סובלים מהפוביה הזו. מי שבכל זאת חרד מספרים יתקשה להקריא טקסטים, יפחד לקרוא ספרים ולעיתים קרובות אף יימנע מהמילים הכתובות בעיתון או בעלון המידע שמתקבל בדואר. רעידות, זיעה ובכי הם סימפטומים לגיטימיים שמהם יסבול כל מי שמפחד מספרים. אז כן, גם זו פוביה, ויש עוד לא מעט פחדים משונים, או לפחות כאלה שייראו לכם משונים. לרבים אחרים זו מציאות לא פשוטה, שכרוכה בהימנעות מאירועים, מחפצים או ממקומות שבהם הפוביות הללו עשויות לחשוף את פניהן הלא-מאוד-אטרקטיבי.