מתמודדים עם חרדת הנהיגה

רובנו אוהבים לנהוג, וחלק גדול מאיתנו אף השתוקק להתחיל בלימודי הנהיגה ברגע שהחוק אפשר זאת. אלא שעבור רבים, המחשבה על האחריות הנלווית לנהיגה היא מחשבה מעוררת חרדה, ואפשר להבין מדוע זה קורה. אנחנו רוצים ליהנות מתחושת החופש, אנחנו נהנים מכל רגע שבו אנחנו בשליטה, והיכולת להתנייד ממקום למקום בקלות היא מופלאה, אבל מה עושים כשהחשש גובר?

למדו בקצב שלכם

אם אתם רוצים ללמוד נהיגה, אבל הפחד נראה לכם גדול מדי, התחילו בצעדים קטנים. בשלב הראשון, עוד לפני שתחפשו מורה לנהיגה או תקבלו החלטה האם לנהוג על רכב אוטומטי או ידני, הירשמו לקורס תיאוריה. במסגרת הזו תוכלו לקבל ידע נרחב שיעזור לכם להכיר את הכביש טוב יותר. בקורס מהסוג הזה תוכלו ללמוד את כל מה שצריך על חוקי הכביש מצד אחד, ועל הרכב עצמו מן הצד השני. תדעו לזהות תמרורים קצת פחות מוכרים, תכירו את ההיגיון מאחורי חוקים שונים ותבינו כמה דרכים עומדות לרשותכם כדי לנהוג בצורה בטוחה ונכונה, תוך הפחתת הסיכונים. תלמידי תיאוריה רבים מעידים לא פעם שהמסגרת הזו היא שהעניקה להם את הביטחון בכביש, עוד לפני שאחזו בהגה ולו רגע אחד.

בחרו מורה נהיגה מתאים

ישנם כיום לא מעט בתי ספר לנהיגה, ובהם גם לא מעט מורים טובים. עם זאת, מורים שונים יתאימו לתלמידים שונים, ואם אתם זקוקים לאדם סבלני שיבין את החששות שלכם ויידע לפרק אותם בקצב שלכם, כדאי שתבחרו רק גורם שמתאים לכם. המלצות מחברים או מכרים היא דרך טובה מאוד להתחיל, ובמהלך השיחה שלכם עם המורה הפוטנציאלי שתפו אותו באופן כן וגלוי ביחס לחששות שלכם. לא מעט גברים ונשים חוששים לנהוג, כך שגם אם אתם אנשים באמת מיוחדים – בנושא הזה לא תצליחו להפתיע אף מורה. עם זאת, מורה סבלני יבין את מתח ואת הלחץ, ויעזור לכם להסתגל לכביש כמו שצריך.

צעדים קטנים

הפחד מפני נהיגה הוא הגיוני ומובן מאוד, כך שלפני הכל חשוב שתבינו שאתם לא חריגים כלל וכלל. כולנו קוראים את החדשות ומודעים למספר תאונות הדרכים בישראל ובעולם בכלל. עם זאת, ערנות ומודעות לחוקים ולתנאי הדרך הם שיעזרו לנו לצמצם את הסיכון. כדי שתוכלו להיות רגועים יותר בנהיגה פשוט קחו לעצמכם את הזמן, התחילו לאט, למדו את הרקע התיאורטי והמשיכו בקצב שלכם לעבר הלימודים הפרקטיים. אין לכם שום סיבה למהר, ולמעשה רצוי שתהיו רגועים יותר בכביש, לטובתכם.