להתמודד עם הפחד משינויים

אנחנו עוברים לא מעט שינויים במהלך החיים, ומגיל קטן אנחנו צריכים להסתגל וללמוד דברים חדשים, מקומות חדשים או אנשים שמעולם לא פגשנו. כשאנחנו ילדים יש לנו תמיכה לא רעה בכלל – אימא שמחזיקה את היד או מורה שעוזר ותומך, למשל. ככל שאנחנו מתבגרים מצפים מאיתנו להתמודד לבד, ואז אנחנו מתחילים לפחד קצת יותר. פתאום הכל נראה גדול ומורכב יותר, פתאום זה כבר לא ממש פשוט לשנות הרגלים או לעבור למקום עבודה חדש, ואז אין לנו מושג אם ואיך נעשה את זה. מתי זה קורה ואיך בכל זאת אפשר להתמודד קצת יותר טוב?

שינוי סביבת מגורים

כשמדובר בבית שלנו יש כמה שינויים קטנים יחסית, שיחליקו לנו קצת יותר טוב בגרון, אבל גם כמה שינויים גדולים שלא בטוח אם נהיה מוכנים לקראתם. החלפת מערכת הישיבה בסלון או שיפוץ חדר האמבטיה הם בגדר שינויים קטנים. אף אחד לא דורש מאיתנו יותר מדי, ואנחנו זקוקים לכמה ימים של הסתגלות לעבודות השיפוץ בבית או למראה החדש של הסלון. הבעיה מתחילה כשאנחנו מתמודדים עם שינוי גדול הרבה יותר כדוגמת מעבר דירה, או כאשר אנחנו נדרשים לעבור באופן זמני בלבד. לא מעט בעלי דירות שהשתתפו בתכנית הבינוי תמ"א 38 יעידו עד כמה חששו מפני הכניסה לתהליך הזה, גם אם בסופו של דבר התוצאה השביעה את רצונם בזכות המקצועיות של הגורם המקצועי, כדוגמת קבוצת הילה.

מה זה אומר לנו?

במקום לחשוב על הקושי הצפוי במעבר הדירה עצמו או במהלך שיפוץ המבנה, נסו לחשוב על התוצאה הסופית. יכול להיות שהדירה החדשה שלכם תהיה קרובה יותר למקום העבודה, לפארק או לבית הספר של הילדים. אולי היא גדולה ומרווחת יותר, או כוללת מרפסת שתאפשר לכם להזמין את החברים לערב נעים מפעם לפעם. אולי אתם עומדים לחסוך בעלויות בעקבות המעבר, או אולי בזכות הכניסה לפרויקט כדוגמת תמ"א 38 תשדרגו את איכות החיים שלכם באופן משמעותי? כשאנחנו מסתכלים על התוצאה ומבינים עד כמה היא טובה לנו, הדרך נראית קצת פחות מפותלת והרבה יותר נעימה.

זוגיות ועבודה

ישנם לא מעט אנשים שחוששים לחתוך את מה שנוח ומוכר להם. הם נמצאים בזוגיות שכבר לא ממש מתפקדת משום שהם לא זוכרים איך זה להיות לבד ובטוחים שזה הדבר הנורא בעולם. הם גם מפחדים להתפטר כי מי יודע איזו עבודה נוראית מחכה שם בחוץ. אז נכון, כל שינוי הוא גדול ומפחיד, אבל אם תחשבו על ההזדמנויות שאתם פותחים (ועל הדגים הרבים שיש בים) תגלו שיש לכם תמיד אפשרות לקבל את הטוב ביותר, ואת מה שבאמת מגיע לכם.