להתמודד עם החששות – ולצאת מנצח

בפעם הקודמת דיברנו על השינויים שאנחנו עוברים בחיים ועל איך אפשר לשרוד אותם קצת יותר טוב. אלא שלצד שינויים גדולים כמו החלפת מקום עבודה, העתקת מקום המגורים או זוגיות חדשה, יש לנו גם כמה וכמה אתגרים יומיומיים שדורשים מאיתנו הסתגלות ועמידות. אז איך מתמודדים איתם?

עמדו על שלכם

היינו רוצים לחשוב שהעולם סביבנו מאוד ישר, שהכל קורה בדיוק לפי התכנית, ושאין דבר שיכול להפתיע אותנו. בפועל זה פשוט לא נכון, והמציאות קצת יותר מורכבת. אם נדמה לכם שנעשה לכם עוול, שנגבה מכם סכום לא צודק עבור שירות או שהלקוח שחייב לכם סכום לא מבוטל דוחה את הקץ בתקווה שאולי תוותרו לא – זה הזמן לעמוד על שלכם. אחת הדרכים היעילות להתמודד עם מצבים מהסוג הזה היא לפנות לבית המשפט, ואתם ממש לא צריכים עורך דין יקר כדי להתמודד עם לקוח סורר. תביעות קטנות הן פתרון יעיל. במקרים רבים עצם הגשת התביעה תוביל לפתרון, אבל גם אם לא, תוכלו להתמודד עם התהליך הזה בעצמכם בקלות רבה, ובוודאי אם תקבלו הדרכה וסיוע בדרך לשם.

פנו זמן גם לעצמכם

האתגרים היומיומיים, אלה שמעוררים בנו חרדות וחששות, תמיד יהיו שם. זה באמת לא משנה אם מה שמטריד אתכם הוא העומס בעבודה או קושי מסוים בקשר הזוגי שלכם, אתם רק צריכים לפנות את הזמן כדי להתמקד בדברים קצת יותר מהנים, או לפחות להסיח את הדעת מנושאים שלא באמת ראויים לתשומת הלב שלכם. התחילו כבר היום, ובדרך הביתה עצרו בחנות יין כדי לפנק את עצמכם ביין משובח ואיכותי. כך תוכלו לסגור יום מתוח ולחוץ במשרד כשאתם שלווים ורגועים יותר בפינה הקטנה שלכם, עם סרט טוב או ארוחה דשנה, כשיין משובח ממלא את לבכם. תהיו בטוחים שתרגישו הרבה יותר טוב.

היעזרו באחרים

תתפלאו, אבל האנשים שאוהבים אתכם באמת – ויש לא מעט כאלה – ישמחו לעזור לכם בכל הזדמנות שרק תיקרה בדרכם. נכון, כשקשה לנו אנחנו מעדיפים לא פעם להסתגר, לטפל בבעיה לבד ולעבור את זה בעצמנו. בפועל אין סיבה שתתמודדו עם האתגרים האלה לבדכם, כשיש לכם חברים ומשפחה שאוהבים אתכם באמת. דברו עם חברים, צאו לבלות עם המשפחה, וקבלו עצה מאדם שאתם סומכים עליו. גם אם זה לא יפתור את הבעיה, זה לכל הפחות יעודד אתכם לדעת שאתם ממש לא לבד.