להתבגר ולהתגבר על הפחדים

בכל גיל ובכל נקודת זמן אנחנו מוצאים עצמנו נפעמים, תוהים מתי הספקנו להתבגר, ואיך קרה שהפכנו מילדים או בני נוער הוללים לאנשים גדולים שצריכים לקבל החלטות גורליות בחיים. לפתע אנחנו נדרשים לבחור כיוון מקצועי, למצוא עבודה, ללמוד, להתחתן, להקים משפחה ולבנות בית בישראל. רשימת המטלות הללו, שעליה אנחנו שומעים כמעט מגיל הינקות, נראית מפחידה יותר ויותר ככל שתאריכי היעד שהצבנו לעצמנו מתקרבים. אלא שמתח וחרדה לא באמת מקדמים אותנו אל היעד, אלא רק מרחיקים אותנו ממנו, וכדי להתגבר על הקושי ועל האתגר, הנה כמה טיפים קטנים שיכולים לשנות הרבה מאוד.

צעדים קטנים

משפחה, ילדים וקריירה הן מילים גדולות מאוד בעיקר כי לא מגיעים אל המטרות הללו ברגע אחד. סביר להניח שלא תוכלו להיכנס אל החנות הקרובה למקום מגוריכם ולצאת ממנה עם כתובה ושני ילדים, וגם לא עם מפתח לבית החדש שלכם. אם כן, התחילו לפרק כל מילה גדולה לצעדים קטנים יותר. אם אתם עדיין לא בזוגיות נסו להתמקד במציאתה, הירשמו לאתרי היכרויות והתחילו להיות ערניים יותר לסביבה שלכם. אם יש לכם כיום קשר שעושה לכם טוב זה הזמן לבחון טבעות יהלומים ייחודיות ויפות שישתלבו עם הסגנון האישי שלה (וגם עם הטעם האישי שלך) והתחילו לתכנן הצעת נישואין. כפי שירידה במשקל דורשת זמן, אנרגיות ומשאבים נפשיים, גם בניית משפחה לא בונים בקלות רבה, בדיוק כמו שהיה נכון לגבי רומא.

הגדירו לעצמכם חלומות

מותר ואף רצוי להתחיל לחלום בגדול ולהגדיר מטרות, וכדי להפוך אותן למוחשיות יותר התחילו לתכנן פרטים קטנים גם אם החלום הגדול נראה לכם רחוק. למשל, אם אתם עדיין מחפשים את בית החלומות או חוסכים לקראת המשכנתא, אין סיבה שלא תבחנו ריהוט רק כדי לקבל מושג טוב יותר ביחס לאפשרויות שלכם. דווקא כשיש לכם את הזמן לתכנן ולבחור נכון תוכלו לסרוק מגוון רחב של דגמים ועיצובים ולמצוא את מה שמדליק אתכם באמת. חובבי הווינטג' והעיצוב הייחודי מומלץ שיבחנו את הקטלוג המרהיב של Sillas Vintage, אחד המותגים האיכותיים באירופה, זה שישדרג גם את הדירה השכורה שבה אתם גרים היום, וגם את דירת החלומות כשתהיה בבעלותכם.

שתפו אחרים

נסיים עם בשורה אחת טובה, והיא שאתם לא היחידים שמתמודדים עם הלחץ ומרגישים שהם ילדים בני 15 שנתקעו בגוף עם קילומטרז' גבוה הרבה יותר. שתפו את החברים ואת בני המשפחה בחששות, תנו להם להרגיע וגם להציע. השיחה הזו יכולה רק להרגיע אתכם, וזה בדיוק מה שאתם צריכים כדי לצעוד בבטחה אל היעדים שלכם, ולכבוש אותם כמו גדולים.