להשקיע את הכסף בלי לפחד

אנשים רבים כבר מבינים שתכניות החיסכון בבנק לא באמת מניבות רווחים גדולים. התשואה נמוכה מאוד, מה שהופך את אפיק החיסכון הזה לקצת פחות אטרקטיבי. מצד שני רבים גם חוששים להשקיע את הכסף במסלולים אחרים שבהם סיכון גבוה יותר. שוק המניות, למשל. עם זאת, יש לא מעט דרכים טובות להשתמש בכסף הקיים בצורה חכמה ולהגדיל את התשואה שלנו. הנה כמה רעיונות.

התחום הלוהט: נדל"ן

אין ספק שתחום הנדל"ן הוא אידאלי להשקעה. צעירים רבים זקוקים לדירות להשכרה, וגם משפחות שמעדיפות להימנע מרכישה ומסתפקת בהשכרה. בארץ מדובר במהלך לא מאוד פשוט בשל מחירי הדיור הגבוהים והמס על דירה שלישית, למי שמחפש דירות להשקעה. מצד שני, נדל"ן בארה"ב הוא בהחלט אטרקטיבי. המחירים שם נמוכים יותר, השכירות יציבה וההכנסה קבועה. אם אתם מחפשים דרך להשתמש בכסף בחוכמה, להגדיל את ערכו וגם ליהנות מהתשואה באופן קבוע, זו בדיוק הדרך עבורכם.

תיק מניות – לא מה שחשבתם

הפחד מהשקעה בשוק ההון הוא מובן. לא חסרים מקרים שעליהם שמענו, שבהם אנשים איבדו את כל כספם בהשקעה לא נכונה. אלא שיש גם אנשים שרבים שהרוויחו סכומים מרשימים במיוחד עם תיק השקעות נכון. פיזור נכון של ההשקעה, בחירה באפיקים עם סיכון מסוים (לטובת תשואה גבוהה יותר) לצד השקעות סולידיות הרבה יותר, כל אלה יעזרו לכם להשקיע חכם. אם לא עשיתם את זה מעולם אתם לא צריכים לפחד. התייעצו עם חברים ומכרים שעשו את זה קודם, ובעיקר עם אנשי מקצוע. הם יעזרו לכם לבנות את התיק בצורה טובה ויזכירו לכם שלא תתעשרו בן לילה. רווחים גבוהים מגיעים מהשקעות לטווח הארוך, כך שתצטרכו להפגין הרבה סבלנות.