כלים שמסייעים להתמודדות עם חרדות

לחלק גדול מאיתנו יש חרדות, פוביות או טראומות, וגם למי שלא – יש בוודאי כמה נקודות חולשה. יכול להיות שזה קשור לאירוע מהילדות, לחוויה שנחוותה דווקא בגיל ההתבגרות או להתנסות מהעת האחרונה שגרמה לנו לראות דברים קצת אחרת, ובעיקר לחשוש הרבה יותר. בין שלל ההתנסויות והאירועים הללו ישנו מאורע אחד שנתפס לא פעם כאירוע קטן למדי, בוודאי אם לא נגרם כל נזק לגוף, והוא אותו לילה שבו הדירה נפרצה, החלון נפתח בשקט ואדם זר נכנס אל הבית תוך שהוא אוסף אל תוך שק את כל הפריטים החשובים והיקרים ביותר. סביר להניח שפריצות מהסוג הזה נתפסות כמאורע שולי יחסית משום שלרוב לא חלה פגיעה בגוף, אבל זה לא נכון לומר שאין פגיעה בנפש. ההפך הוא דווקא הנכון.

חדירה למרחב האישי

הסיבה העיקרית לכך שפריצה לבית מובילה לעיתים רבות לחרדה של ממש, ואף מקשה על דיירי הבית לישון טוב בלילה, היא שהם תופסים את האירוע כחדירה למרחב הפרטי שלהם. במידה רבה זה באמת נכון, אבל זה לא אומר שאין דרכים להתמודד עם הקושי הזה. הצעד הראשון יכול להיות, ואולי כדאי שיהיה, צעד טכני. היעזרו בגורמים מקצועיים ובחרו יחד סורגים יציבים וחזקים שיגרמו לכם להרגיש קצת יותר בטוחים כשאתם מנסים להירדם בלילה. אין זה משנה אם אתם מתגוררים בבית פרטי, בדירת גן או בפנטהאוז, וגם אין זה משנה אם אתם משפצים את כל הבית ממילא בליווי קבלן רשום ומקצועי, הוספת שכבת הבטיחות הזו תעזור לכם להרגיש קצת יותר בטוחים.

יצירת מעגל ביטחון

צעד נוסף שיכול לעזור לכם להתמודד טוב יותר עם החששות המובנים כל כך הוא פשוט להרחיב את מעגל הביטחון שלכם. אם אתם מתגוררים ביישוב קטן זה בדיוק הזמן לחזק את הקשרים הקהילתיים שלכם ולהתחבר לשכנים הקרובים יותר או פחות. אם דירתכם נמצאת במגדל דירות יכול להיות שיצירת היכרות עם כמה דיירים אחרים תעזור לכם מאוד. הפנים המוכרות והיכולת להודיע לשכן על כל חשש לפריצה או לחדירה למרחב הפרטי, הם ללא ספק משמעותיים, על אחת כמה וכמה כאשר קיים חשש אמיתי שמצליח לעורר מתח וחרדה. אם תדאגו לשפר את תחושת הביטחון שלכם בבית ובסביבה הקרובה, תגלו מהר מאוד שאתם מצליחים לחזור לשגרה, לאט אבל בטוח.