כלים להתמודדות עם מתחים בזוגיות

זוהי בוודאי לא תופעה נדירה. גברים ונשים אשר נמצאים בזוגיות מוצאים עצמם לא פעם עם חרדה בלתי מוסברת. גם כאשר הקשר מתנהל על מי מנוחות, התשוקה עדיין שם והאהבה פורחת, הם עדיין חרדים. הם חוששים מפני הרגע שבו משהו יקרה, הם מפחדים לריב מתוך אמונה שהריב יוביל לפירוק הקשר, או שהם אינם בטוחים האם גם הצד השני רואה את הדברים בדיוק כמוהם. חרדות אלו מובנות מאוד, והן משפיעות גם על זוגות בתחילת הדרך, גם על זוגות שעומדים להינשא וגם על מי שכבר שבר את הכוס. אז איך מתמודדים עם זה?

מדברים ולא מתביישים

אם אתם רואים באדם שלצדכם את האדם שעמו תרצו לבלות את העשורים הקרובים וגם להביא ילד או שניים (או יותר), שיחה היא בלתי נמנעת. כזוג תצטרכו לקבל לא מעט החלטות משותפות הנוגעות למקום המגורים שלכם, לחינוך הילדים ואף עוד קודם לכן – ביחס למקום שבו תינשאו. סביר להניח שהחלטות מהסוג הזה תקבלו יחד, בשיחה, לאחר שתבחנו חלופות ותשתפו בצרכים, ברגשות ובהעדפות. תהליך זה יעזור לכם לבחור באולם מסוים על פני אחר, לתהות האם היופי המרהיב של לימון אירועים מנצח מקומות אחרים שראיתם ואיזה עיצוב מתאים לחתנה שלכם. הביאו את הכנות ואת הפתיחות גם לשיחות שנתפסות בעיניכם כבדות יותר, דברו, שתפו, הקשיבו והרגישו חופשיים לומר כל מה שעל לבכם. אם האדם שמולכם הוא באמת בן הזוג שלכם לחיים, הוא יקשיב ברצינות תהומית ויבין ללבכם.

 

המשיכו לתחזק ללא הרף

בניתם זוגיות טובה, אתם חיים יחד וגם הילדים כבר ממלאים את הבית באור ובשמחה, ואתם – עדיין חוששים. השתמשו בחשש הזה ומנפו אותו. במקום להמתין לרגע שבו הדברים יחלו לנעום לכם פחות, שמרו על האש הבוערת ועל השמחה שלכם. הציעו למצוא אטרקציות לילדים לסופי השבוע ולחופשות החגים, קבעו דייט אינטימי נטול ילדים לפחות פעם בשבוע, וככל שהזמן והתקציב מאפשרים לכם, צאו גם לחופשה זוגית שתאפשר לכם לבלות יחד מבלי לקבוע לוחות זמנים לאיסוף הילדים מהחוגים או לניקיון הבית. כך תוכלו להמשיך ולתחזק את הקשר, להשקיע בו ולטפח אותו, מה שיסיח את הדעת מכל המחשבות הטורדניות, ובעיקר יאפשר לכם להתמקד במה שחשוב באמת. אם אתם חוששים שהקשר שלכם יהפוך למשעמם או למובן מאיליו, היו אקטיביים ועשו את הנדרש כדי להימנע מכך, וכדי לשמר את העניין וההנאה שאתם חווים ממש ברגע זה.