כך תעברו את הבחינות – ללא ריטלין

נדמה שחלק ניכר מהסטודנטים, ואין זה משנה האם הם בתחילת דרכם האקדמית או רגע לקראת השלמת הדרישות לתואר, מתמודד עם חרדת בחינות. ללא ספק זוהי אחת החרדות הגדולות ביותר בקרב סטודנטים באקדמיה, כמו גם בקרב תלמידי ביה"ס התיכון המתקרבים לתקופת הבגרויות ובקרב צעירים שמתכוננים לבחינה הפסיכומטרית שתשפיע במידה רבה על מסלול הלימודים האקדמי שלהם. הבעיה נעשית קשה עוד יותר כאשר החרדה והפחד משתקים את הסטודנט והוא מוצא עצמו מתחמק מהלימודים ככל הניתן, עד כדי הימנעות משינון החומר לבחינה או מדחיית כתיבתה של העבודה הסמינריונית. סטודנטים רבים אף מאמינים כי הם מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז שלא אובחנו מעולם, ואולי – רק אולי – ריטלין יעזור להם לעבור את זה בשלום.

מתמודדים עם הקושי

אם אתם חוששים שהבעיה הגדולה שלכם היא הפרעות קשב וריכוז ולאו דווקא פחד או חרדה, השלב הראשון הוא כמובן שלב האבחון. בקשו לקבל חוות דעת מקצועית ולעבור בדיקה מקיפה שתאשר או תפריך את החשש. אם אכן זו הבעיה, תוכלו למצוא פתרונות שונים להתמודדות, לרבות שיטות חדשניות שאינן כוללות כדורים שונים, אלא טכנולוגיות מתקדמות או טיפולים התנהגותיים ורגשיים. מנגד, אם זוהי חרדת הבחינות שמטרידה אתכם, והחשש מפני קבלת הערכה על ביצועיכם, נסו להקל על עצמכם ככל האפשר. הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון:

  1. התחילו ללמוד מראש

דחיינות והמתנה לרגע האחרון הם בהחלט דרכים טובות להגביר את הלחץ. מאחר ואתם יודעים על מועד הבחינה כבר בתחילת הסמסטר, תוכלו להתחיל ללמוד מוקדם יותר ולא למצוא את עצמכם נלחצים ברגע האחרון. ככל שתקדימו תוכלו ללמוד טוב יותר ובצורה רגועה יותר, וגם תגיעו למבחן עם ביטחון גבוה הרבה יותר – מה שיפחית את רמות הלחץ.

  1. אכלו נכון

זה אולי נשמע קצת קלישאתי, אבל תזונה נכונה, פעילות גופנית ושמירה על אורח חיים בריא ככל האפשר – אלה הם דרכים טובות לתמוך בגוף ובנפש בזמן שאתם לומדים לבחינה. בעוד חבריכם לספסל הלימודים צורכים הרבה יותר קפה כדי להישאר ערניים, מעשנים יותר כדי להירגע וישנים פחות כדי שיוכלו לישון יותר, אתם יכולים לעבור את זה בקלות ובלי לפגוע בבריאות שלכם, פשוט משום שאתם מבינים ששינה טובה ואכילה מסודרת הם באמת כל מה שאתם צריכים כדי להרגיש טוב, ללמוד טוב, ולעבור את הבחינות כמו גדולים.