כך יוצרים שינוי – למרות הפחד

יש לנו מספיק סיבות ממש טובות לפחד, או לכל הפחות סיבות שנראות לנו ממש טובות. בפועל, אנחנו לא באמת צריכים לתת להן מקום, אלא להתמקד בסיבות לעשות בדיוק את מה שנראה לנו גדול ובלתי אפשרי. הסיבה הכי טובה? התחושה הנפלאה ברגע שאחרי.

נתחיל מהנקודה שבה אתם נמצאים ממש עכשיו, ברגע זה. תסכול מהעבודה שלא מתקדמת, מהשכר שלא עולה, מהזוגיות שלא עוברת אל השלב הבא או הדברים שאתם רוצים להשיג אבל לא ממש בטוחים שיש לכם את הדרך (או את הכלים) להשיג אותם. הפחדים האלה מוכרים היטב, ולא, אתם לא אלה שהמצאתם אותם, למרות שלפעמים נדמה שהם בלעדיים לנו. מצד שני, אם רק תעשו צעד קטן לעבר שינוי קטן בנושא הכי שולי שיש, תגלו שאתם יוצרים שינוי. אולי זה מה שצריך כדי לתת לכם את זריקת האומץ הדרושה כדי להמשיך ולנסות פעם נוספת, הפעם קצת יותר בגדול.

יש לנו מספיק נושאים אחרים שבהם אנחנו רוצים לפעול ולא ממש מעזים. בשורה התחתונה, גם שינוי קטן, גם הבעת עמדה ברורה וגם ניצול הכלים שעומדים לרשותנו – ויש מהם לא מעט בעידן הרשתות החברתיות – כל אלה עושים את ההבדל. כשאנחנו עושים, גם אם אנחנו מתחילים בצעד אחד קטן, אנחנו מגלים מהר מאוד שהשד דווקא לא כל כך נורא. כשההבנה הזו נוחתת אנחנו מצליחים לנצח את הפחד, או לפחות לתת לו מכה קטנה. הצעד הבא ינחית מכה חזקה קצת יותר, וגם אם הוא לא ייעלם לעולם, לפחות אנחנו נלחמים בו וגם רושמים ניצחונות מרשימים מפעם לפעם.

 

הנה כמה טורים וכתבות שאולי יעוררו בכם קצת השראה, ויזכירו לכם כמה כוח יש גם לכם, אם רק תנסו:

מיה יניב וההסכם הקיבוצי של עובדי סלקום – באתר כלכליסט

עוד כתבה על ההסכם ועל מיה יניב

טור אישי של מיה יניב על החקיקה בנושא השוויון המגדרי בעבודה

טור נוסף של מיה יניב, הפעם בנושא שיפור הנגישות בחברה

עוד על ההסכם הקיבוצי ועל מיה יניב

טור של מיה יניב לקראת הבחירות להסתדרות