חשש מאינטימיות – בואי נדבר על זה

שיחות נשים רבות מגיעות בשלב מסוים לסוגיית הגברים, ובעיקר ליחס שלהם כלפי מחויבות. יהיה זה נכון לומר שישנם לא מעט גברים שחוששים מהמושג הזה, מהקונספט של חתונה ומהמחשבה שהם מתחייבים לבלות את שארית חייהם עם אישה אחת. זוהי לא אמירה גורפת, וישנם גם גברים רבים שמשתוקקים לחתונה ולילדים, אף יותר מנשים. מן הצד השני חשוב לזכור שגם לנשים יש קשיים משלהן בכל הקשור לבניית זוגיות, ואחד הנושאים הללו הוא הפחד מאינטימיות. למעשה, ישנן נשים שחוששת מהרגעים האינטימיים ביותר עד כדי חרדה, וכדי להגיע לפתרון אין ספק שהן צריכות לערוך מחקר קטן עם עצמן כדי להבין מה בעצם גורם לזה.

ביטחון במראה החיצוני

אחת הבעיות הנפוצות שמועלות על ידי נשים היא הפגיעה בביטחון העצמי שלהן. ייתכן ויש קשר בין ביטחון עצמי ירוד לבין מילים שנאמרו על ידי בן זוג או גבר בעל משמעות אישית, ויכול להיות שהדימוי העצמי קשור לגורמים חיצוניים שאינם קשורים כלל לאדם קרוב, אלא לתפיסות הקשורות לחברה וליחסה למראה. נשים שחוששות מהאופן שבו הן נתפסות כלפי חוץ יכולות לבחור בדרכים שונות לשפר את המראה ואת הביטחון שלהן. למשל, פעולות כמו המסת שומן יכולות לסייע בירידה במשקל ובחיטוב, ואילו מתיחת פנים תעזור למי שמרגישה שהקמטים החדשים בפניה משווים לה מראה לא מאוד אסתטי. מצד שני, יכול גם להיות שההסבר לבעיה לא נמצא שם, ובמקרה כזה גם טיפולים שונים לא יסייעו.

 

להתמודד עם הפחד

ישנן דרכים טובות מאוד להתמודד עם מקור החרדה ולנסות להפחית את מפלס המתח. טיפולים רגשיים והתנהגותיים יכולים בהחלט לעזור, בוודאי למי שמרגישה נינוחה לדבר ולשתף, וגם להקשיב ולנסות דברים אחרים. בנוסף מומלץ לנסות להתמודד עם הפחד באופן ישיר. בכל הקשור לטיפול בפחדים אחרים, למשל בפחד מפני מקומות סגורים או מקומות גבוהים, נהוג ומקובל להאמין שהחשיפה לגירוי השלילי היא זו שתסייע בהקלה על הסימפטומים השליליים ובהפחתת המתח. יהיה זה קל להגיד לך להפסיק לפחד ולהתחיל לנסות, אבל ברור שפחדים מהסוג הזה מעוררים מתח גדול מכדי שיהיה קל כל כך פשוט לנסות. עשי זאת בצעדים קטנים, התחילי בקטן והגבירי את הקצב יותר ויותר עם הזמן. התחילי בדייט הראשון, אפשרי לעצמך להרגיש את המגע, והמשיכי אל הדייט השני והשלישי עם מוכנות לחוות מעט יותר. צעדים קטנים ומדודים, זה באמת כל מה שצריך כדי שתוכלי לשחרר מעט ולקבל הרבה יותר מכל הטוב שמחכה לך שם בחוץ.