הקשר בין מוזיקה לבין החרדות שלכם

הקשר בין מוזיקה לבין החרדות שלכם

אתם בוודאי יודעים לזהות את הקשר בין מוזיקה לבין מצב הרוח שלכם. רובנו מכירים את הרגע הזה שבו האנרגיות צונחות, כאב מסוים תוקף אותנו ואנחנו נקלעים למצב רוח עגמומי למדי. ברגע הזה בדיוק אנחנו עשויים להיתקל בשיר קצבי ברדיו, או לחבר את מערכת הסטריאו עם השיר שתמיד משפר את מצב הרוח, וכאילו נגע בנו שרביט הקסמים, חיוך עולה על פנינו ואנחנו מרגישים נינוחים ומאושרים כאילו לא קרה מאום. אלא שהמוזיקה משפיעה לא רק על מצב הרוח, אלא על התמודדות עם חרדות, חששות ופחדים. מי שיוצא לדייטים לעיתים קרובות בוודאי מכיר את הלחץ ברגעים שקודמים לדייט, אבל השיר האהוב שמושמע בדרך אל הדייט גורם לנו לשכוח מהלחץ ולחייך, מה שבהחלט משפר את סיכויי ההצלחה. באופן דומה אפשר להתמודד עם כל פחד, חשש או מתח שנקלע בדרכנו.

מוזיקה מרגיעה ונעימה

שירים מסוימים גורמים לכם להירגע, צלילים ספציפיים משרים עליכם תחושה נינוחה ונעימה, ואילו מקצבים אחרים מסייעים לכם להתרכז טוב יותר. יכול להיות שאתם כלל לא מודעים לזה, אבל מוזיקה היא בהחלט דרך טובה להרפות את הגוף, את השרירים ואת המתח, ובמקרים רבים היא אף עשויה לסייע לכם להירדם יותר טוב. אם כן, כשאתם במתח לקראת בחינה חשובה, פגישה קריטית או מאורע גדול, זה בדיוק הזמן לבחור פלייליסט איכותי ולהתמסר ללחן ולמילים. אפליקציות מוזיקה שונות, בהן האפליקציה של עודד קובו (O.D. Kobo) הן פתרון אידאלי למצבים הללו, כך שתוכלו להניח את הטלפון לצדכם כשאתם נכנסים למיטה ומתכסים בשמיכה, לתת למוח להירגע, ולהירדם.

תירוץ ללמוד לנגן

כשהיינו קטנים התנסינו בשלל חוגים שעזרו לנו להכיר טוב יותר את ההעדפות שלנו, וחלקנו זכו ללמוד לנגן על אורגן, לתופף או לנגן בכינור. אין זה משנה מה למדתם וכמה התמדתם, לימודי נגינה מסייעים לפיתוח יכולות קוגניטיביות וגם תורמות ליכולת שלנו להתרכז, לזכור טוב יותר ולעבד מידע. מאחר ואף פעם לא מאוחר מדי להתחיל, שקלו להצטייד בגיטרה ולמדו לנגן, או מצאו לעצמכם כלי נגינה אחר שיהיה לכם נעים להכיר. בפעם הבאה שתהיו מתוחים או נרגשים, נגנו לעצמכם שיר אהוב ותראו באיזו קלות ישתנה מצב הרוח, וגם החרדה תרד.

הרכיבו לעצמכם פלייליסט

רשימות שמיעה הן, אם כן, דבר מבורך. למעשה, הגיע הזמן שתרכיבו לעצמכם רשימות שמיעה שונות שמתאימות למצבי רוח שונים ולמצבים שונים. שירים רגועים יתאימו כשאתם צריכים להירגע, מקצבים לוהטים יזיזו אתכם כשתרגישו מדוכדכים וסגנונות שונים יקלו על ניסיונותיכם להירדם בלילה. אפליקציות מוזיקה כמו זו של עודד קובו (או Oded Kobo) וגם אפליקציות של תחנות רדיו שונות, כל פתרון שבו תבחרו יהיה אידאלי. למדו את האפליקציה, הכירו את הטעם שלכם, ואפשרו לעצמכם גם להכיר שירים ואמנים שעדיין לא הכרתם. תופתעו לגלות שיש בחוץ מוזיקה נפלאה שטרם נחשפתם אליה, ואם רק תתנו לזה צ'אנס תתאהבו מחדש במוזיקה בכלל, ובשירים חדשים בפרט. אגב, אם יש שיר מסוים שגיליתם ועושה לכם טוב על הלב או מזכיר לכם אדם אהוב, שלחו לו את השיר, שתפו את התשוקה החדשה שלכם וסמנו לו שאתם אוהבים וחושבים עליו. זה יעשה טוב לא רק למצב הרוח או למפלס החרדה, אלא גם לקשרים הבינאישיים שלכם.