איך הפחד מחתונה פוגע בקשרים שלכם?

רובנו מחפשים זוגיות ואהבה. אנחנו רוצים לאהוב ולהרגיש שיש מישהו שמתגעגע אלינו ומחכה לנו כשאנחנו לא נמצאים. הבעיה היא שבמקרים רבים אנחנו מסוגלים לפספס משהו טוב שיש לנו ביד רק בגלל מילה אחת קטנה שאנחנו מעדיפים להתכחש לקיומה. פחד. איך תזהו שיש לכם פחד מחתונה ואיך תוכלו לנסות ולהתגבר עליו?

המחשבה על חתונה מקפיצה את לחץ הדם

במקרה זיהיתם בהיסטוריית החיפושים של גוגל ביטויים משונים שכוללים בעיקר טבעות אירוסין (unique engagement rings), אולי יצאתם לחפש עגילי זהב (gold earrings for women) אבל הפרצוף של בת הזוג מעיד שהיא צפתה לתכשיט מסוג אחר, כזה שעונדים על האצבע. אלה הם בדיוק הרגעים שבהם לחץ הדם מזנק, הדופק מואץ ואתם מרגישים זיעה קרה בכל חלק בגוף. אם זה קורה, או אם אתם מחפשים תירוץ מצוין לחתוך קשר טוב רגע אחרי שמצאתם אצלה גיליון של "מתחתנים" או ספר עם שמות ילדים, סביר להניח שאתם קצת מפחדים. אם הצעד הבא מבחינתכם הוא להשתמש בקלישאה הידועה "זו לא את, זה אני" רצוי שתעצרו ותחשבו האם הפרידה הזו נובעת מחוסר התאמה או מפחד בלתי מוסבר.

מה עושים?

הבשורה הטובה היא שזה ממש לא סוף העולם. נכון, אפשר לקוות שכאשר תגיע האישה המושלמת עבורכם תבינו שהרצון להיות איתה גובר על הפחד מאירוע עם מאתיים מוזמנים ובורקס בשר, אבל למה לחכות לרגע שאולי יגיע ואולי לא? נסו להבין מה עשוי לגרום לפחד הזה. זה יישמע קצת פרוידיאני אבל האם ייתכן שוויכוחים משפחתיים או היסטוריה של זוגות גרושים סביבכם גרמו לכם לחשוש מהקונספט? ואולי דווקא נדמה לכם שיש תמיד מישהו אחר טוב יותר שם בחוץ? בעידן הדיגיטלי עם עשרות אתרי היכרויות ואפליקציות כמו טינדר אנחנו עשויים לחשוב שיש המון דגים בים, ובעוד זה אולי נכון – אחוז מאוד קטן מהדגים באמת מתאים לנו.

צעד אחר צעד

אין סוד או דרך ממש פשוטה להתגבר על פחד מחתונה, אבל אפשר להתחיל בצעדים קטנים. קודם כל, אם אתם מזהים דחף פתאומי לחתוך קשר שמתקדם מצוין רק כי שמעתם ברקע מילים כמו "חתונה" או "ילדים", קחו נשימה עמוקה ונסו להבין האם הפרידה שבה אתם חושקים נובעת מרצון אמיתי לסיים קשר שלא מתקדם כמו שאתם רוצים או מצפים. בכלל, נסו לא לקבל החלטה כאן ועכשיו, אלא לקחת את הזמן. חוץ מזה, פגישה עם קואצ'ר או פסיכולוג תעשה לכם לפחות סדר במחשבות, כדי שתוכלו לקבל החלטות שקולות.